SZKOLENIA GWO

SZKOLENIE GWO
Dla kogo?

Szkolenia GWO Basic Safety Training (GWO BST) to podstawowe i jedne z ważniejszych szkoleń dla osób, pracujących na turbinach wiatrowych. Choć prawo międzynarodowe jak również krajowe nie nakładaja obowiązku jego posiadania do pracy na turbinach wiatrowych, to wymagane są przez firm, które zlecają bądź wykonują pracę w tym środowisku. Szkolenie wykonywane jest w dwóch wariantach:

  • GWO offshore – 5 modułowe szkolenie dla osób wykonujących pracę na turbinach znajdujących się na morzu,
  • GWO onshore – 4 modułowe szkolenie dla osób wykonujących pracę na turbinach znajdujących się na lądzie.
img_4
WymaganiaUkończone 18 lat | brak przeciwwskazań zdrowotnych | uczestników modułu Sea Survival przydatna będzie podstawowa umiejętności pływania
StandardySzkolenia odbywają się według konkretnych wytycznych Global Wind Organisation. Dzięki temu ich zakres szkolenia jest na całym świecie ten sam.
Dowiedz się więcej…
TrenerzyTrenerzy prowadzący szkolenia to zawodowi ratownicy medyczni, strażacy, specjaliści BHP najwyższej klasy. Dzięki temu uczysz się od praktyków, którzy znają branżę.
SprzętPodczas szkolenia oddajemy ci do dyspozycji profesjonalny sprzęt, manekiny medyczne, ekwipunek. Wszystko po to, by szkolenie miało jak najbardziej praktyczny charakter.

SZKOLENIE PODSTAWOWE
GWO Basic Safety Training (BST)

Ten rodzaj szkolenia jest przewidziany dla osób, które po raz pierwszy rozpoczynają przygodę z GWO lub jeśli posiadany przez nich certyfikat utracił ważność.

Podstawowe szkolenie GWO Basic Safety Training składa się z pięciu modułów*:

  • pierwsza pomoc,
  • transport ręczny ciężarów,
  • świadomość przeciwpożarowa,
  • praca na wysokości,
  • (pakiet offshore) przetrwanie na morzu.

Realizacja wszystkich ww. modułów trwa 5-6 dni. Harmonogram ustalany jest w taki sposób, by zajęcia odbywały się w jednym tygodniu zazwyczaj po ok. 6-10 h dziennie. Przeważa praktyka, która podbudowana jest niezbędną teorią. Dodatkowo dla utrwalenia przekazywanych informacji wyposażamy uczestników w materiały szkoleniowe w formie papierowej. Pojedyncze moduły zakończone są egzaminem, dlatego po jego pozytywnym zdaniu wydawany jest certyfikat a każdy kursant logowany jest do system on-line.

Organizując szkolenia zadbaliśmy również o komfort naszych kursantów, oferując serwis kawowy a w przerwie lunch (w cenie szkolenia).

*UWAGA: Moduły można realizować w pakiecie lub wybrać niektóre z nich, a pozostałe zrobić w innym terminie. Należy, jednak mieć na uwadze, że certyfikat GWO ważny jest 24 miesiące od daty zakończenia szkolenia.

GWO – Basic Safety Training Standard

img_4
SZKOLENIE ODŚWIEŻAJĄCE
GWO BST Refresher (BSTR)

Szkolenie przygotowane jest dla osób, które uczestniczyły w szkoleniu GWO BST a ich certyfikat posiada jeszcze ważność (do 24 miesięcy od ukończenia kursu). Szkolenie odświeżające (REFRESHER) składa się z tych samych modułów co szkolenie podstawowe, ale trwa krócej. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i pieniądze. Nowy certyfikat ważny jest 24 miesiące od daty zdania egzaminów. Wyjątkiem jest sytuacja, w której kursant odnawia szkolenie a jego dotychczasowy certyfikat jest ważny maksymalnie 2 miesiące, w takiej sytuacji nowy certyfikat GWO jest ważny 24 miesiące + dni które pozostały do końca ważności starego certyfikatu. Jeśli jednak certyfikat wygaśnie przed podejściem do szkolenia odświeżającego, trzeba przejść ponownie procedurę pełnego szkolenia podstawowego. Aby uczestniczyć w szkoleniu odświeżającym należy przed jego rozpoczęciem przesłać skan aktualnego szkolenia GWO na adres mailowy ośrodka szkoleniowego, jak również podać swój indywidualny numer GWO WINDA ID.

GWO – Basic Safety Training Refresher Standard

O szczegóły i terminy zapytaj nasze biuro.

img

Szkolenie GWO BST trwa 5-6 dni. Zajęcia odbywają się w jednym tygodniu zazwyczaj po ok. 6-10 h dziennie. Przeważa praktyka, którą podbudowujemy niezbędną teorią. Podczas każdego modułu otrzymasz materiały szkoleniowe w formie papierowej, a w przerwie lunch (w cenie szkolenia).
OPIS MODUŁU
A – Pierwsza Pomoc
(First Aid)

Zakres:
Program szkolenia to zajęcia teoretyczne i praktyczne w zakresie podstawowych zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia oraz urazów, które mogą przytrafić się podczas codziennej pracy w środowisku turbin wiatrowych. W trakcie zajęć dowiecie się o:
• podstawowych regulacjach prawnych krajowych i międzynarodowych
• zagrożeniach związanych z wykonywaniem pracy w środowisku turbin wiatrowych (offshore/onshore),
• jak udzielić pierwszej pomocy zgodnie z procedurami bezpieczeństwa
• jak poprawnie użyć defibrylatora AED

gwoa
gwob
OPIS MODUŁU
B – Transport ręczny ciężarów
(Manual Handling)
Zakres:
W trakcie szkolenia kursant zapoznaje się z międzynarodowymi i krajowymi regulacjami w zakresie norm ręcznych prac transportowych. Zdobywa wiedzę w zakresie stosowania odpowiednich technik podnoszenia ciężarów i stosuje ją w praktyce. Umiejętności jakie pozyskiwane są podczas szkolenia pozwalają na zachowanie układu mięśniowo-szkieletowego w dobrej kondycji bez narażania na urazy oraz wzmacniają świadomość profilaktyki i dbania o własne zdrowie w dłuższej perspektywie zawodowej.
OPIS MODUŁU
C – Świadomość Przeciwpożarowa
(Fire Awareness)

Zakres:
Celem uczestniczenia w tym module jest pozyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa pożarowego w środowisku turbin wiatrowych. Oznacza to, że po odbyciu szkolenia kursant wie , jakie zagrożenia pożarowe może napotkać podczas wykonywania obowiązków. Co więcej pozyskuje umiejętność reagowania oraz stosowania podstawowego sprzętu gaśniczego.

gwoc
gwod
OPIS MODUŁU
D – Praca na wysokościach
(Working at Heights)
Zakres:
Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy i umiejętności wykorzystywania technik dostępu oraz sprzętu do prac na wysokości podczas wykonywania codziennych prac w środowisku turbin wiatrowych. Program szkolenia jest mocno skoncentrowany na ćwiczeniach praktycznych (opartych na scenariuszach), podczas, których kursant zdobywa wiedzę i doskonali umiejętności w zakresie:
• poprawnego korzystania ze Środków Ochrony Indywidualnej,
• umiejętności pracy i ewakuacji z wysokości ,
• odpowiedniej reakcji na sytuacje zagrożenia,
• ratownictwa osoby wiszącej.
OPIS MODUŁU
E – Przetrwanie na morzu
(Sea Survival)

Zakres:
Wiedza jaka jest przekazywana podczas szkolenia w zakresie reakcji człowieka na wychłodzenie czy też doznania szoku termicznego są niezbędne dla osób rozpoczynających pracę w środowisku turbin wiatrowych usytuowanych na głębokich wodach. Sama teoria nie będzie pomocna, w trakcie akcji ratowniczej na morzu, dlatego aby szkolenie było skuteczne kursant przechodzi przez szereg ćwiczeń praktycznych w kontakcie z wodą. Akwen, na którym przeprowadzana jest praktyka doskonale oddaje środowisko wodne, jakie będzie towarzyszyć tym, którzy zdecydują się pracować na morzu. Dzięki czemu kursant jest świetnie przygotowany do reakcji w sytuacji zagrożenia.

gwoe

 HARMONOGRAM SZKOLENIA – PODSUMOWANIE

ikony-csw-totem-ps-crop4

MODUŁ A
Czas trwania szkolenia:
BST 16 h | BSTR 8h
Liczba kursantów: 4-12
Ośrodek CSW TOTEM

ikony-csw-totem-ps-crop2

MODUŁ B
Czas trwania szkolenia:
BST 4 h | BSTR 4h
Liczba kursantów: 4-12
Ośrodek CSW TOTEM

ikony-csw-totem-ps-crop1

MODUŁ C
Czas trwania szkolenia:
BST 4 h | BSTR 4h
Liczba kursantów: 4-12
Ośrodek CSW TOTEM

ikony-csw-totem-ps-crop3

MODUŁ D
Czas trwania szkolenia:
BST 16 h | BSTR 8h
Liczba kursantów: 4-12
Ośrodek CSW TOTEM

ikony-csw-totem-ps-crop5

MODUŁ E
Czas trwania szkolenia:
BST 10 h | BSTR 8h
Liczba kursantów: 4-12
Yacht Club OPTY, Chełm Śląski
ikony-csw-totem-ps-crop4
ikony-csw-totem-ps-crop2
ikony-csw-totem-ps-crop1
ikony-csw-totem-ps-crop3
ikony-csw-totem-ps-crop5

 

ZAREJESTRUJ SIĘ PRZED SZKOLENIEM
GWO WINDA

GWO wprowadziło od 17.10.2016 roku system rejestracji online wszystkich kursantów. Dzięki temu wiedza o osobach posiadających certyfikat GWO na całym świecie zgromadzona jest w jednym miejscu.

Przed rozpoczęciem szkolenia każdy kursant musi stworzyć swój własny profil w systemie GWO WINDA (prosta, bardzo szybka i jednorazowa rejestracja). Po rejestracji otrzymasz indywidualny numer WINDA ID. Ten numer podajesz nam, abyśmy mogli zarejestrować twoje szkolenie w systemie GWO WINDA. Pamiętaj jednak, że nadal kluczowy będzie Twój certyfikat, który otrzymasz od nas na zakończenie szkolenia.

Rejestracji dokonaj na stronie GWO WINDA. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z naszym biurem.

img_4

Zobacz kalendarz szkoleń

Train nowWork later