ZESPÓŁ
LUDZIE

ZATRUDNIAMY PROFESJONALISTÓW

Bezpieczna firma

W CSW TOTEM zatrudniamy profesjonalistów łączących         w swoim dorobku zawodowym odpowiednie przygotowanie merytoryczne do prowadzenia szkoleń z bogatym doświadczeniem praktycznym, budowanym na platformach wiertniczych, elektrowniach wiatrowych oraz budowach na całym świecie

ZESPÓŁ
SIŁA POMYSŁÓW

Aby tworzyć naprawdę dobry ośrodek szkoleniowy trzeba świetnej organizacji, dobrego kontaktu z ludźmi i świeżych pomysłów. Dlatego nasz zespół to prawdziwa mieszanka osób, które wzajemnie inspirują się i napędzają do działania. Wszystkich nas łączy pasja tworzenia najlepszego centrum szkoleniowego do prac na wysokości w Polsce.

018

CEO’s

foto2b

Tomasz Mucha

Założyciel Grupy Totem, specjalizującej się w dostarczaniu projektów oraz kompleksowej asekuracji prac na wysokości, członek Stowarzyszenia Wykonawców Dachów i Fasad (DAFA) pełniący funkcję koordynatora grupy merytorycznej BHP, autor publikacji z zakresu bezpieczeństwa do prac na wysokości. Od 2009 r., jako dystrybutor ściśle współpracuje z firmą Latchways, a od 2015 z firmą MSA Polska. Jego działania i innowacyjne projekty asekuracji w połączeniu z produktami Latchways przekuwają się na realizacje na obiektach takich jak: Stadion Narodowy w Warszawie, Stadion Wrocław, Lotnisko Okęcie, Lotnisko Gdańsk, Dworzec PKP Katowice, Business Garden we Wrocławiu, itp.
foto1b

Patryk Pysz

Współzałożyciel i  koordynator wszystkich działań szkoleniowych w CSW TOTEM. Z pracami na wysokości związany od 2005 r. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w wielu zakątkach świata na obiektach typu onshore, offshore, na platformach wiertniczych i turbinach wiatrowych. Zdobytą wiedzę przekuwa na pomysły i projekty realizowane w CSW TOTEM.  Supervisor IRATA L3I. Uczestnik wielu szkoleń i warsztatów z zakresu prac wysokościowych. Prywatnie miłośnik gór oraz wspinaczki sportowej.

TRENERZY

foto
TOMEK NOWAK
IRATA L3/i, OTDL P3/i, SPRAT L3, GWO, BOSIET

Autoryzowany kontroler SOI: Petzl, Singing Rock, Beal, Tendon, Lanex, Kong, Rock Empire. Od 2006 zawodowo związany z pracą na wysokości. Swoje doświadczenie zdobywał przy różnych pracach w kraju i za granicą m.in. na platformach wiertniczych czy turbinach wiatrowych. Od roku 2012 zawodowo związany ze szkoleniami z zakresu ochrony przed upadkiem w dostępie linowym jak i budowlanym. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu kontroli SOI, warsztatów jak i zawodów prac na wysokości. Dwukrotnie zwycięzca drużynowych zawodów Singing Rock Steel organizowanych w Czechach. Instruktor wspinania (wspina się zarówno latem jak i zimą). Prywatnie pasjonat jazdy na rowerze oraz pływania.

10922762_10152801665213381_4459244452400733357_n
BARTOSZ BIELAWSKI
IRATA L3, GWO

Rocznik ’79. Pochodzi z Tychów. Absolwent UŚ, Wydziału Nauk o Ziemi, kierunek geografia. Nauczyciel, instruktor, trener. Z pracami wysokościowymi związany od 18 roku życia. Od 2009 szkoli pracowników do wykonywania prac na wysokości. Ukończył pierwszy kurs dla Instruktorów Alpinizmu przemysłowego w Polsce. Obecnie posiada uprawnienia IRATA lvl 3 oraz Instruktora Wspinaczki Sportowej nr. leg. 1672/IS/SK/2009. Jego głównym hobby jest wspinanie sportowe oraz praca z dziećmi. Wykształcenie: Geografia (UŚ) doradca zawodowy (AP Kraków) i Maszyny i urządzenia górnictwa podziemnego (AGH Kraków).

Stolarz2
WOJTEK STOLARZ
IRATA L3, OTDL

Pracami na wysokości zajmuje się od 2009. Od tego czasu zbierał doświadczenia, wykonując różnorodne prace w Polsce i poza granicami, na lądzie i morzu. W trakcie swojej działalności odwiedzał takie kraje jak: Belgia, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, Norwegia czy Katar. Teraz dzieli się nabytym doświadczeniem i umiejętnościami prowadząc także szkolenia dostępu linowego w systemie IRATA, SPRAT i OTDL. Inspektor z zakresu okresowych przeglądów sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości takich producentów, jak: Petzl, Singing Rock, Skylotec, Lanex, Kong. W życiu pozazawodowym, wykorzystuje techniki linowe w eksploracji jaskiń.

Tomek i Bartek
BARTOSZ BARAN
IRATA L3/I, OTDL E/P3
Od 2003 roku zawodowo prowadzi szkolenia do pracy na wysokości zarówno w technikach dostępu budowlanego jak i w dostępie linowym. Jest egzaminatorem OTDL oraz trenerem IRATA, a od 2015 roku również assessorem. Autoryzowany kontroler SOI: Petzl, Singing Rock, Beal, Tendon, Lanex, Kong, Rock Empire. Ukończył wyższe studia pedagogiczne oraz studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa pracy. Uczestnik wielu szkoleń, warsztatów oraz zawodów i ćwiczeń z zakresu prac wysokościowych.
21728999_10208121569516963_1825845404091702858_o
DAMIAN WĘGLARZ
IRATA L3
PATRYK PYSZ
IRATA L3/I, OTDL, GWO

Współwłaściciel CSW TOTEM. 0d 2011 zawodowo związany ze szkoleniami w dostępie linowym i budowlanym. Uprawnienia instruktorskie IRATA zdobył w 2014 roku. Doświadczony trener technik linowych, ewakuacyjnych i ratowniczych. Autoryzowany kontroler sprzętu SOI marki Singing Rock i CT. Audytor ISO9001, instruktor OTDL oraz GWO Working at Height.  Poza CSW TOTEM swoją wiedze przekazuje realizując projekty szkoleniowe dla zagranicznych Klientów w Europie oraz Azji.

IMG_3452-235x235
TOMASZ MUCHA
IRATA L2, SPRAT, GWO
Współwłaściciel CSW TOTEM.Na rynku prac wysokościowych od 1998 roku. Doświadczenie zdobywał przy realizacji wielu nietypowych zleceń. Od kilku lat specjalizuje się w zagadnieniach związanych z zastosowaniem różnorodnych zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości m.in. poziomych systemów linowych oraz siatek bezpieczeństwa. Jest autorem licznych publikacji prasowych związanych z w/w zagadnieniami.
ADRIAN UCIŃSKI
GWO – First Aid
Ratownik medyczny pracujący w Rejonowym Pogotowiu Ratunkowym w Sosnowcu, ratownik WOPR,  starszy sternik motorowodny, żeglarz, strażak ochotnik. Instruktor Centrum Ratownictwa i Bezpieczeństwa, Biura Kadr Medycznych oraz instruktor międzynarodowych kursów specjalistycznych dla personelu medycznego American Heart Association. Pasjonat sportów wodnych i squasha.
24257733_1314467835323942_478555725_n
BARBARA WALASZEK
GWO – First Aid
Jako ratownik medyczny pracuje od 2006 roku w Rejonowym Pogotowiu Ratunkowym na karetce wyjazdowej, ratownik WOPR, strażak ochotnik. Ukończyła studia magisterskie i podyplomowe. Instruktor Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w Centrum Ratownictwa i Bezpieczeństwa. Społecznie zaangażowana w szerzenie świadomości dotyczącej udzielania pomocy przedmedycznej wśród dzieci i młodzieży. Menadżer zdrowego odżywiania i fanka aktywności fizycznej. Pływa, biega, jeździ na rowerze.

poloczek

WOJTEK POLOCZEK
GWO – Fire Awareness
Pożarnictwem zajmuje się zawodowo od 2005 roku. Obecnie pracuje na stanowisku dowódczym w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Radzionkowie. Swoje doświadczenie ppoż. wzbogaca m.in. jako ratownik w Specjalistycznej Grupie Ratownictwa Wysokościowego oraz w Specjalistycznej Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej. Bierze udział w licznych szkoleniach oraz warsztatach związanych z powyższymi specjalizacjami. W 2014r. ukończył Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej, gdzie uzyskał tytuł technika pożarnictwa. Od 2016r. studiuje w Szkole Głównej Służby Pożarniczej na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego. Zdobyta wiedza, doświadczenie i umiejętności pozwalają Wojciechowi na profesjonalne przeprowadzenia w CSW Totem szkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Wolne chwile najchętniej spędza z rodziną. Gdy tylko ma możliwość uprawia caravaning oraz jazdę na rowerze.
MICHAŁ KONARSKI
GWO – Fire Awareness

Na co dzień służy w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Radzionkowie, gdzie jest członkiem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego i Specjalistycznej Grupy Ratowniczo Poszukiwawczej. Ponadto jest instruktorem taternictwa jaskiniowego Polskiego Związku Alpinizmu, instruktorem ratownictwa wysokościowego Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego a także instruktorem narciarstwa zjazdowego. Realizuje liczne szkolenia z zakresu ratownictwa jaskiniowego oraz wysokościowego. Pełni funkcję wiceprezesa Tarnogórskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego.
Jest ratownikiem ochotnikiem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z wykształcenia technik pożarnictwa oraz inżynier geodeta. Jest w trakcie studiów podyplomowych z przygotowania pedagogicznego do nauczania przedmiotów zawodowych. Uczestnik jaskiniowych wypraw eksploracyjnych w góry Picos de Europa i Durmitor. Prywatnie mąż oraz tata dwójki dzieci.

IMG_6338
MAGDALENA ŁYP
GWO – Manual Handling

Pierwsze kroki w obszarze BHP stawiała od redakcji i tworzenia tekstów w czasopiśmie „Promotor BHP”. Następnie dołączyła do zespołu Centralnego Instytutu Ochrony Pracy-Państwowego Instytutu Badawczego, w którym zajmowała się promocją bezpieczeństwa pracy. Swoją wiedzę w 2015 r. uzupełniła studiami   „BHP i Systemy Zarządzania Bezpieczeństwem”, a od tego czasu również licznymi szkoleniami. W Grupie Totem zajmuje się koordynowaniem projektów szkoleniowych i eventowych na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy na wysokości. Pozyskane doświadczenie oraz umiejętności pozwalają jej na pracę z klientami i ich zespołami nad newralgicznymi obszarami bezpieczeństwa. Poza godzinami pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Absolwentów WSZOP.

JAROSŁAW ZWIERZYNA
GWO – Sea Survival

Magister Wychowania Fizycznego, instruktor WOPR, Ratownik Wodny MSW, Ratownik BLS, Ratownik KPP, Płetwonurek SSI, LOK, TDI, CMAS, IDA, Sternik Jachtowy, Motorowodny Sternik Morski, Stermotorzysta , Instruktor pływania , Instruktor płetwonurkowania  LOK ,CMAS, SSI. Doświadczony wykładowca Zarządzania Kryzysowego i Medycyny Katastrof oraz nauczyciel wychowania fizycznego. Rekordzista GUINESSA w nurkowaniu na odległość pod lodem. Uczestnik wielu wypraw nurkowych, organizator szkoleń i pokazów z zakresu ratownictwa i pierwszej pomocy. Odznaczony medalami państwowymi Za ofiarność i odwagę w ratowaniu życia ludzkiego” za powódź w 2010 r. „Srebrnym Krzyżem Zasługi ” oraz Złotą Odznaką WOPR za działalność ratowniczą. Ponadto posiada uprawnienia do prac na wysokości oraz ewakuacji przy użyciu technik linowych.

I.ZAWIERZYNA
IZABELA ZWIERZYNA
GWO – Sea Survival

Ratownik  WOPR, ratownik wodny MSW, ratownik BLS, ratownik KPP, płetwonurek SSI, LOK, sternik motorowodny, instruktor  pływania, instruktor ratownictwa – BLS -AHA (Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne), przewodnik psa ratowniczego. Ponadto  uczestniczka wielu wypraw nurkowych oraz specjalistycznych szkoleń ratowniczych. Współzałożycielka oraz trenerka sekcji płetwonurków oraz młodzieżowych drużyn WOPR. Organizatorka szkoleń i pokazów dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z zakresu pierwszej pomocy i ratownictwa. Z wykształcenia magister Wychowania Fizycznego. Pracuje jako nauczycielka. Za działalność ratowniczą została odznaczona Złotą Odznaką WOPR. Kocha zwierzęta, taniec, nurkowanie oraz siatkówkę.

ANDRZEJ WIŚNIEWSKI
GWO – Sea Survival

Ratownik WOPR, ratownik wodny MSW, ratownik BLS oraz KPP, stermotorzysta (z licencją na holowanie obiektów nawodnych), żeglarz jachtowy, płetwonurek, członek plutonu ratowniczo – poszukiwawczego  grupy FOC , kierownik i wychowawca placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, kierownik wycieczek szkolnych, miłośnik kajakarstwa zwałkowego i morskiego,  organizator aktywnego wypoczynku, instruktor rekreacji ruchowej, sędzia i miłośnik hokeja na lodzie. Odznaczony medalem państwowym “za ofiarność i odwagę w ratowaniu życia ludzkiego” za powódź w 2010 r., a także “Odznaką WOPR” za  działalność ratowniczą. Ponadto posiada przeszkolenie z zakresu technik linowych.

BIURO

19667655_1695620107133290_7242680291078031126_o
SANDRA GAWLAS
Specjalista ds. szkoleń
Absolwentka Politechniki Śląskiej ze specjalnością Zarządzania i Inżynierii Produkcji oraz Logistyki. Od samego początku swojej kariery zawodowej związana z organizacją wszelkiego rodzaju szkoleń i warsztatów oraz projektowaniem wydarzeń i eventów. Swoje doświadczenie kolekcjonowała zarówno podczas pracy przy projektach lokalnych, ogólnopolskich jak również międzynarodowych (m.in. ME w Piłce Ręcznej Mężczyzn, MŚ dywizji A w Hokeju na lodzie). W CSW Totem jest odpowiedzialna za szkolenia IRATA, SPRAT, OTDL. Prywatnie pasjonatka podróży oraz dobrego filmu.

 

,

 

 

Train nowWork later