ZESPÓŁ
LUDZIE

ZATRUDNIAMY PROFESJONALISTÓW

Bezpieczna firma

W CSW TOTEM zatrudniamy profesjonalistów łączących         w swoim dorobku zawodowym odpowiednie przygotowanie merytoryczne do prowadzenia szkoleń z bogatym doświadczeniem praktycznym, budowanym na platformach wiertniczych, elektrowniach wiatrowych oraz budowach na całym świecie

ZESPÓŁ
SIŁA POMYSŁÓW

Aby tworzyć naprawdę dobry ośrodek szkoleniowy trzeba świetnej organizacji, dobrego kontaktu z ludźmi i świeżych pomysłów. Dlatego nasz zespół to prawdziwa mieszanka osób, które wzajemnie inspirują się i napędzają do działania. Wszystkich nas łączy pasja tworzenia najlepszego centrum szkoleniowego do prac na wysokości w Polsce.

018

CEO’s

foto2b

Tomasz Mucha

Założyciel Grupy Totem, specjalizującej się w dostarczaniu projektów oraz kompleksowej asekuracji prac na wysokości, członek Stowarzyszenia Wykonawców Dachów i Fasad (DAFA) pełniący funkcję koordynatora grupy merytorycznej BHP, autor publikacji z zakresu bezpieczeństwa do prac na wysokości. Od 2009, jako dystrybutor ściśle współpracuje z firmą Latchways, a od 2015 z firmą MSA Polska. Jego działania i innowacyjne projekty asekuracji w połączeniu z produktami Latchways przekuwają się na realizacje na obiektach takich jak: Stadion Narodowy w Warszawie, Stadion Wrocław, Lotnisko Okęcie, Lotnisko Gdańsk, Dworzec PKP Katowice, Business Garden we Wrocławiu, itp.
PP

Patryk Pysz

Współzałożyciel i  koordynator wszystkich działań szkoleniowych w CSW TOTEM. Z pracami na wysokości związany od 2005 r. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w wielu zakątkach świata na obiektach typu onshore, offshore, na platformach wiertniczych i turbinach wiatrowych. Zdobytą wiedzę przekuwa na pomysły i projekty realizowane w CSW TOTEM.  Supervisor IRATA L3I. Uczestnik wielu szkoleń i warsztatów z zakresu prac wysokościowych. Prywatnie miłośnik gór oraz wspinaczki sportowej.

TRENERZY

foto
TOMEK NOWAK
IRATA L3/i, OTDL P3/i, SPRAT L3, GWO, BOSIET

Autoryzowany kontroler SOI: Petzl, Singing Rock, Beal, Tendon, Lanex, Kong, Rock Empire. Od 2006 zawodowo związany z pracą na wysokości. Swoje doświadczenie zdobywał przy różnych pracach w kraju i za granicą m.in. na platformach wiertniczych czy turbinach wiatrowych. Od roku 2012 zawodowo związany ze szkoleniami z zakresu ochrony przed upadkiem w dostępie linowym jak i budowlanym. Audytor ISO9001. Uczestnik wielu szkoleń, warsztatów jak i zawodów prac na wysokości. Dwukrotny zwycięzca drużynowych zawodów Singing Rock Steel organizowanych w Czechach. Instruktor wspinania.

10922762_10152801665213381_4459244452400733357_n
BARTOSZ BIELAWSKI
IRATA L3, GWO

Rocznik ’79. Pochodzi z Tychów. Absolwent UŚ, Wydziału Nauk o Ziemi, kierunek geografia. Nauczyciel, instruktor, trener. Z pracami wysokościowymi związany od 18 roku życia. Od 2009 szkoli pracowników do wykonywania prac na wysokości. Ukończył pierwszy kurs dla Instruktorów Alpinizmu przemysłowego w Polsce. Obecnie posiada uprawnienia IRATA lvl 3 oraz Instruktora Wspinaczki Sportowej nr. leg. 1672/IS/SK/2009. Jego głównym hobby jest wspinanie sportowe oraz praca z dziećmi. Wykształcenie: Geografia (UŚ) doradca zawodowy (AP Kraków) i Maszyny i urządzenia górnictwa podziemnego (AGH Kraków).

Stolarz2
WOJTEK STOLARZ
IRATA L3, OTDL

Pracami na wysokości zajmuje się od 2009. Od tego czasu zbierał doświadczenia, wykonując różnorodne prace w Polsce i poza granicami, na lądzie i morzu. W trakcie swojej działalności odwiedzał takie kraje jak: Belgia, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, Norwegia czy Katar. Teraz dzieli się nabytym doświadczeniem i umiejętnościami prowadząc także szkolenia dostępu linowego w systemie IRATA, SPRAT i OTDL. Inspektor z zakresu okresowych przeglądów sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości takich producentów, jak: Petzl, Singing Rock, Skylotec, Lanex, Kong. W życiu pozazawodowym, wykorzystuje techniki linowe w eksploracji jaskiń.

Tomek i Bartek
BARTOSZ BARAN
IRATA L3/I, OTDL E/P3
Od 2003 roku zawodowo prowadzi szkolenia do pracy na wysokości zarówno w technikach dostępu budowlanego jak i w dostępie linowym. Jest egzaminatorem OTDL oraz trenerem IRATA, a od 2015 roku również assessorem. Autoryzowany kontroler SOI: Petzl, Singing Rock, Beal, Tendon, Lanex, Kong, Rock Empire. Ukończył wyższe studia pedagogiczne oraz studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa pracy. Uczestnik wielu szkoleń, warsztatów oraz zawodów i ćwiczeń z zakresu prac wysokościowych.
21728999_10208121569516963_1825845404091702858_o
DAMIAN WĘGLARZ
IRATA L3
Chyba wszystkim, którzy szkolą się i pracują na linach postaci Damiana nie trzeba przedstawiać.
Radosny i pocieszny instruktor z zakresu dostępu linowego z ogromną wiedzą oraz doświadczeniem, co nie znaczy, że dostęp budowlany jest mu obcy. Poza pracą… pracuje dalej projektując różne akcesoria wykorzystywane przy pracach na wysokości.
Autoryzowany kontroler sprzętu SOI marki Singing Rock i CT, Petzl.
PATRYK PYSZ
IRATA L3/I, OTDL, GWO

Współwłaściciel CSW TOTEM. 0d 2011 zawodowo związany ze szkoleniami w dostępie linowym i budowlanym. Uprawnienia instruktorskie IRATA zdobył w 2014 roku. Doświadczony trener technik linowych, ewakuacyjnych i ratowniczych. Autoryzowany kontroler sprzętu SOI marki Singing Rock i CT. Audytor ISO9001, oraz instruktor GWO Working at Height. Poza CSW TOTEM swoją wiedzę przekazuje realizując projekty szkoleniowe dla zagranicznych Klientów w Europie oraz Azji.

IMG_3452-235x235
TOMASZ MUCHA
IRATA L2, SPRAT, GWO
Współwłaściciel CSW TOTEM.Na rynku prac wysokościowych od 1998 roku. Doświadczenie zdobywał przy realizacji wielu nietypowych zleceń. Od kilku lat specjalizuje się w zagadnieniach związanych z zastosowaniem różnorodnych zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości m.in. poziomych systemów linowych oraz siatek bezpieczeństwa. Jest autorem licznych publikacji prasowych związanych z w/w zagadnieniami.
ADRIAN UCIŃSKI
GWO – First Aid
Ratownik medyczny pracujący w Rejonowym Pogotowiu Ratunkowym w Sosnowcu, ratownik WOPR,  starszy sternik motorowodny, żeglarz, strażak ochotnik. Instruktor Centrum Ratownictwa i Bezpieczeństwa, Biura Kadr Medycznych oraz instruktor międzynarodowych kursów specjalistycznych dla personelu medycznego American Heart Association. Pasjonat sportów wodnych i squasha.
24257733_1314467835323942_478555725_n
BARBARA WALASZEK
GWO – First Aid
Jako ratownik medyczny pracuje od 2006 roku w Rejonowym Pogotowiu Ratunkowym na karetce wyjazdowej, ratownik WOPR, strażak ochotnik. Ukończyła studia magisterskie i podyplomowe. Instruktor Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w Centrum Ratownictwa i Bezpieczeństwa. Społecznie zaangażowana w szerzenie świadomości dotyczącej udzielania pomocy przedmedycznej wśród dzieci i młodzieży. Menadżer zdrowego odżywiania i fanka aktywności fizycznej. Pływa, biega, jeździ na rowerze.

poloczek

WOJTEK POLOCZEK
GWO – Fire Awareness
Pożarnictwem zajmuje się zawodowo od 2005 roku. Obecnie pracuje na stanowisku dowódczym w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Radzionkowie. Swoje doświadczenie ppoż. wzbogaca m.in. jako ratownik w Specjalistycznej Grupie Ratownictwa Wysokościowego oraz w Specjalistycznej Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej. Bierze udział w licznych szkoleniach oraz warsztatach związanych z powyższymi specjalizacjami. W 2014r. ukończył Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej, gdzie uzyskał tytuł technika pożarnictwa. Od 2016r. studiuje w Szkole Głównej Służby Pożarniczej na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego. Zdobyta wiedza, doświadczenie i umiejętności pozwalają Wojciechowi na profesjonalne przeprowadzenia w CSW Totem szkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Wolne chwile najchętniej spędza z rodziną. Gdy tylko ma możliwość uprawia caravaning oraz jazdę na rowerze.
MICHAŁ KONARSKI
GWO – Fire Awareness

Na co dzień służy w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Radzionkowie, gdzie jest członkiem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego i Specjalistycznej Grupy Ratowniczo Poszukiwawczej. Ponadto jest instruktorem taternictwa jaskiniowego Polskiego Związku Alpinizmu, instruktorem ratownictwa wysokościowego Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego a także instruktorem narciarstwa zjazdowego. Realizuje liczne szkolenia z zakresu ratownictwa jaskiniowego oraz wysokościowego. Pełni funkcję wiceprezesa Tarnogórskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego.
Jest ratownikiem ochotnikiem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z wykształcenia technik pożarnictwa oraz inżynier geodeta. Jest w trakcie studiów podyplomowych z przygotowania pedagogicznego do nauczania przedmiotów zawodowych. Uczestnik jaskiniowych wypraw eksploracyjnych w góry Picos de Europa i Durmitor. Prywatnie mąż oraz tata dwójki dzieci.

IMG_6338
MAGDALENA ŁYP
GWO – Manual Handling

Pierwsze kroki w obszarze BHP stawiała od redakcji i tworzenia tekstów w czasopiśmie „Promotor BHP”. Następnie dołączyła do zespołu Centralnego Instytutu Ochrony Pracy-Państwowego Instytutu Badawczego, w którym zajmowała się promocją bezpieczeństwa pracy. Swoją wiedzę w 2015 r. uzupełniła studiami   „BHP i Systemy Zarządzania Bezpieczeństwem”, a od tego czasu również licznymi szkoleniami. W Grupie Totem zajmuje się koordynowaniem projektów szkoleniowych i eventowych na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy na wysokości. Pozyskane doświadczenie oraz umiejętności pozwalają jej na pracę z klientami i ich zespołami nad newralgicznymi obszarami bezpieczeństwa.

JAROSŁAW ZWIERZYNA
GWO – Sea Survival

Magister Wychowania Fizycznego, instruktor WOPR, Ratownik Wodny MSW, Ratownik BLS, Ratownik KPP, Płetwonurek SSI, LOK, TDI, CMAS, IDA, Sternik Jachtowy, Motorowodny Sternik Morski, Stermotorzysta , Instruktor pływania , Instruktor płetwonurkowania  LOK ,CMAS, SSI. Doświadczony wykładowca Zarządzania Kryzysowego i Medycyny Katastrof oraz nauczyciel wychowania fizycznego. Rekordzista GUINESSA w nurkowaniu na odległość pod lodem. Uczestnik wielu wypraw nurkowych, organizator szkoleń i pokazów z zakresu ratownictwa i pierwszej pomocy. Odznaczony medalami państwowymi Za ofiarność i odwagę w ratowaniu życia ludzkiego” za powódź w 2010 r. „Srebrnym Krzyżem Zasługi ” oraz Złotą Odznaką WOPR za działalność ratowniczą. Ponadto posiada uprawnienia do prac na wysokości oraz ewakuacji przy użyciu technik linowych.

I.ZAWIERZYNA
IZABELA ZWIERZYNA
GWO – Sea Survival

Ratownik  WOPR, ratownik wodny MSW, ratownik BLS, ratownik KPP, płetwonurek SSI, LOK, sternik motorowodny, instruktor  pływania, instruktor ratownictwa – BLS -AHA (Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne), przewodnik psa ratowniczego. Ponadto  uczestniczka wielu wypraw nurkowych oraz specjalistycznych szkoleń ratowniczych. Współzałożycielka oraz trenerka sekcji płetwonurków oraz młodzieżowych drużyn WOPR. Organizatorka szkoleń i pokazów dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z zakresu pierwszej pomocy i ratownictwa. Z wykształcenia magister Wychowania Fizycznego. Pracuje jako nauczycielka. Za działalność ratowniczą została odznaczona Złotą Odznaką WOPR. Kocha zwierzęta, taniec, nurkowanie oraz siatkówkę.

ANDRZEJ WIŚNIEWSKI
GWO – Sea Survival

Ratownik WOPR, ratownik wodny MSW, ratownik BLS oraz KPP, stermotorzysta (z licencją na holowanie obiektów nawodnych), żeglarz jachtowy, płetwonurek, członek plutonu ratowniczo – poszukiwawczego  grupy FOC , kierownik i wychowawca placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, kierownik wycieczek szkolnych, miłośnik kajakarstwa zwałkowego i morskiego,  organizator aktywnego wypoczynku, instruktor rekreacji ruchowej, sędzia i miłośnik hokeja na lodzie. Odznaczony medalem państwowym “za ofiarność i odwagę w ratowaniu życia ludzkiego” za powódź w 2010 r., a także “Odznaką WOPR” za  działalność ratowniczą. Ponadto posiada przeszkolenie z zakresu technik linowych.

BIURO

SANDRA GAWLAS
Specjalista ds. szkoleń
Absolwentka Politechniki Śląskiej ze specjalnością Zarządzania i Inżynierii Produkcji oraz Logistyki. Od samego początku swojej kariery zawodowej związana z organizacją wszelkiego rodzaju szkoleń i warsztatów oraz projektowaniem wydarzeń i eventów. Swoje doświadczenie kolekcjonowała zarówno podczas pracy przy projektach lokalnych, ogólnopolskich jak również międzynarodowych (m.in. ME w Piłce Ręcznej Mężczyzn, MŚ dywizji A w Hokeju na lodzie). W CSW Totem jest odpowiedzialna za szkolenia IRATA, SPRAT, OTDL. Prywatnie pasjonatka podróży oraz dobrego filmu.

 

,

 

 

Train nowWork later