SZKOLENIA DLA FIRM

DLA TWOJEJ FIRMY
CZY WIESZ,
CZEGO POTRZEBUJESZ?

Szkolenia bhp do prac na wysokości to jedno z głównych działań, dzięki któremu możemy wypełniać nasz cel, czyli odpowiednie przygotowanie pracowników do bezpiecznej pracy. Niezależnie od zakresu wybranego szkolenia, w naszych programach kladziemy duży nacisk na nauczenie pracowników:

  • stosowania odpowiednich technik chroniących przed upadkiem z wysokości,
  • probezpiecznych zachowań,
  • użytkowania ŚOI, które wykorzystują w codziennej pracy.

 

img_4

SPECYFIKACJA TECHNIKI WYKONYWANIA PRACY

METODY DOSTĘPU

_MG_0967
PRACA W OGRANICZENIU
Metoda dostępu  wykorzystywana w pracy przy krawędzi. Umożliwia pracownikowi dojście  do stanowiska pracy, jednocześnie zabezpieczając i uniemożliwiając mu wypadnięcie w strefie, w której się znajduje.

 

458C7411
AMORTYZACJA UPADKU
Jeżeli występuje możliwość upadku  wówczas należy stosować odpowiednie systemy amortyzujące. Dobór odpowiedniej metody amortyzacji jest jednym z kluczowych elementów, aby praca mogła być przeprowadzana w sposób bezpieczny i efektywny.

 

IMG_5191
POZYCJONOWANIE
Systemy amortyzacji nie mogą być obciążane statycznie. Stąd też, aby bezpiecznie i sprawnie wykonać pracę, należy stosować odpowiednie metody pozycjonowania. Zapewniają one podparcie statyczne pracownikowi,  odciążając jego  ręce a jednocześnie zwiększając jego  bezpieczeństwo i ergonomię pracy.
aa2
| DOSTĘP LINOWY
Na obiektach, gdzie infrastruktura nie pozwala na dojście do stanowiska pracy ww. technikami ma zastosowanie dostęp linowy. Metoda ta pozwala na dotarcie do trudno dostępnych stanowisk pracy za pomocą systemów linowych. Dzięki zastosowaniu tej techniki   możliwe jest także przeprowadzenie akcji ratowniczo-ewakuacyjnej.

 

IMG_8870
| SYSTEMY RATOWNICZO- EWAKUACYJNE
Przeprowadzenie akcji ratowniczych oraz ewakuacyjnych możliwe jest również poprzez zastosowanie odpowiednich urządzeń ratowniczych. Pozwalają one na uwolnienie poszkodowanego zawieszonego w systemie asekuracyjnym, a następnie w sposób kontrolowany opuszczenie go do strefy bezpiecznej lub szybką ewakuacje pracowników ze strefy zagrożonej.
ad1
SZKOLENIA SZYTE NA MIARĘ
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Klientów tworzymy usługi szkoleniowe dopasowane do indywidualnych preferencji Klienta. Szkolenie „szyte na miarę” to specjalnie tworzony program szkoleniowy w oparciu o konsultacje  w zakresie specyfikacji środowiska miejsca pracy, analizę potrzeb. W zależności od zidentyfikowanych oczekiwań i zaawansowanych technik szkolenia rozbudowane są o dodatkowe zakresy.

DLA KOGO?
KADRA ROBOTNICZA

Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników na stanowiskach, na których występuje ryzyko upadku z wysokości.

CEL SZKOLENIA: Nauczenie pracowników użytkowania sprzętu oraz stosowania odpowiednich technik chroniących przed upadkiem z wysokości.
OPIS: Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. Główny nacisk kładziony jest na elementy i ćwiczenia praktyczne wykonywane przy użyciu sprzętu do ochrony przed upadkiem. Wszystko po to, by Państwa pracownicy byli świetnie przygotowani do wykonywania bezpiecznej pracy.
PROGRAM SZKOLENIA: jest dostosowany pod stanowisko pracy i grupę pracowników, dlatego też pracowników szkolimy dokładnie z tych technik, które będą wykorzystywali w pracy.
ILE TRWA SZKOLENIE? Poprzez odpowiednie dostosowanie  programu szkolenia czas potrzebny na przeszkolenie to zazwyczaj od 8 do 16 godzin lekcyjnych.

 

at002aa

DBAMY O TWÓJ CZAS, DLATEGO ABY PRZYŚPIESZYĆ PROCES OFERTOWANIA PRZYGOTOWALIŚMY SPECJALNY FORMULARZ.
WYPEŁNIJ GO A NASTĘPNIE SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM BIUREM

ZAPYTANIE OFERTOWE (formularz do uzupełnienia)

PODSTAWY PRAWNE:

  • W myśl art. 237 6 § 1. Kodeksu Pracy, pracodawca jest zobowiązany poinformować pracownika o sposobie posługiwania się Środkami Ochrony Indywidualnej.

DLA KOGO?
KADRA NADZORU

Szkolenie skierowane jest do kadry nadzoru odpowiadającej za prawidłową organizację pracy na wysokości w firmie.

CEL SZKOLENIA: Celem szkolenia jest przygotowanie pracowników w zakresie: prawodawstwa, dokumentacji wymaganej, analizy zagrożeń występujących w  pracach na wysokości, metod dostępu i ich zastosowania, ratownictwa i ewakuacji, obsługi, użytkowania, przechowywania i inspekcji ŚOI chroniących przed upadkiem z wysokości
CO JEST DLA NAS WAŻNE?: Oprócz mocno rozbudowanej części teoretycznej szkolenia przeprowadzimy pokaz metod dostępu, gdzie zdobytą wiedzę teoretyczną będziesz mógł zobaczyć w praktyce. Na tym etapie szkolenia będzie możliwość przećwiczyć techniki, których się nauczyłeś.
ILE TRWA SZKOLENIE: Szkolenie składa się z części teoretycznej oraz pokazu. Całość trwa 16 godzin lekcyjnych.

training_outdoor_17

DBAMY O TWÓJ CZAS, DLATEGO ABY PRZYŚPIESZYĆ PROCES OFERTOWANIA PRZYGOTOWALIŚMY SPECJALNY FORMULARZ.
WYPEŁNIJ GO A NASTĘPNIE SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM BIUREM

ZAPYTANIE OFERTOWE (formularz do uzupełnienia)

GDZIE SZKOLIMY

at002dd

OŚRODEK SZKOLENIOWY
Hala szkoleniowa ma powierzchnię 194,5 m2. W celach szkoleniowych przygotowane zostały stanowiska (belki, drabiny, haki mocujące, liny) do ćwiczenia manewrów i technik występujących w pracy na wysokości oraz liczne konstrukcje imitujące prawdziwe środowisko prac wysokościowych.


więcej…

cube5

TAM, GDZIE JESTEŚMY POTRZEBNI
Wykonujemy szkolenia wszędzie tam, gdzie jesteśmy potrzebni. Na potrzeby szkolenia możemy zaadoptować konstrukcje istniejące na zakładzie pracy, elementy budynku a w przypadku braku infrastruktury do przeprowadzenia szkolenia u Klienta, udostępniamy naszą konstrukcję szkoleniową.

 

więcej…

 

PRACUJEMY DLA WYMAGAJĄCYCH
ZAUFALI NAM
img_4

img

 

white_box_img

KUP SPRZĘT

Opcja 1: Przyjdź na szkolenie, przetestuj, porównaj i zobacz który sprzęt będzie najodpowiedniejszy w Twojej firmie. Następnie wraz z instruktorem sporządź listę z zamówieniem. Kilka  dni później wycena będzie na Twojej skrzynce pocztowej.
Opcja 2: Jeżeli wiesz, jakiego sprzętu potrzebujesz skorzystaj z naszego internetowego sklepu. PRZEJDŹ DO SKLEPU

white_box_img

DBAJ O PRZEGLĄDY

Abyś mógł polegać na wykorzystywanym w pracy sprzęcie do prac na wysokości należy go okresowo przeglądać – minimum raz w roku. Przegląd dokonywany powinien być przez osobę kompetentną w tym zakresie. Jeśli. Możesz go również wykonać u Nas. Przynieś sprzęt na szkolenie, lub prześlij go nam do biura handlowego.

 

Train nowWork later