SEMINARIUM BEZPIECZNA PRACA NA WYSOKOŚCI

WIEDZA | SEMINARIUM
SEMINARIUM BEZPIECZNA PRACA NA WYSOKOŚCI
W dniach 20 i 21 listopada 2017 w siedzibie naszego ośrodka w Chorzowie odbyły się dwa seminaria z cyklu „Bezpieczna praca na wysokości”. Celem obu spotkań było przede wszystkim upowszechnianie i promowanie bezpiecznych zasad organizowania pracy na wysokości, jak również poprawnego stosowania zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości.
Pierwszy panel tematyczny, który odbył się 20 listopada, dotyczył zagadnień z zakresu ratownictwa i ewakuacji. Z prelekcją wystąpili m.in. Pan Marek Dudek z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach, który przedstawił statystyki wypadkowe związane z upadkiem z wysokości oraz omówił kluczowe błędy popełnione przy organizowaniu bezpiecznej pracy. Panowie Michał Konarski oraz Wojciech Poloczek z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Radzionkowie, którzy przedstawili procedury związane z bezpieczeństwem przeprowadzania akcji ratowniczych. Najważniejsze wymagania prawne i konsumenckie względem urządzeń do ewakuacji przedstawił słuchaczom Pan Andrzej Janowski z MSA Safety. Na koniec przeprowadzony został pokaz przez Tomka Nowaka instruktora Centrum Szkoleń Wysokościowych TOTEM, który nie tylko omówił, ale także pokazał wykorzystanie urządzeń wykorzystywanych w ratownictwie.
Drugi panel odbył się 21 listopada i dotyczył metod pracy oraz niezbędnego sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości. Spotkanie otworzył wykład Pani Anetta Ranosz, nadinspektora pracy Sekcji Nadzoru i Kontroli OIP w Katowicach, na temat statystyk wypadkowych związanych z upadkiem z wysokości, odpowiedzialności pracodawcy, kosztów wypadków, a także dobrych praktyk w kontrolowanych zakładach pracy i na placach budowy. Następnie Pan Tomasz Mucha – właściciel Totem Safety oraz autoryzowany kontroler sprzętu SOI, przedstawił prelekcję na temat zbiorowych i indywidualnych ochron przed upadkiem z wysokości. Szczegółowego omówienia środków ochrony dokonał Tomasz Nowak z CSW Totem. Zaś najważniejsze wymagania prawne i konsumenckie względem urządzeń wykorzystywanych do pracy na wysokości omówił Pan Andrzej Janowski z MSA Safety.

Już w przyszłym roku CSW Totem planuje zorganizowanie kolejnych seminariów, więc zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/cswtotem/

 

 

DSC00990DSC00952
Train nowWork later