WARSZTATY: TRANSPORT WIELOKIERUNKOWY

LEPIEJ | BEZPIECZNIEJ
TO BYŁO OBLĘŻENIE

Takiej inwazji ośrodek CSW TOTEM jeszcze nie widział. Blisko 20 osób pracujących przy różnych układach wyciągowych niemal w każdym miejscu hali . Zaczęło się łagodnie od wstępu teoretycznego. Instruktorzy wprowadzili w temat w formie prezentacji. A potem ruszyli. Dwa piętra hali, gzymsy, drabiny, podesty, krawędzie stały się poligonem do ćwiczeń dla całej grupy. W połowie warsztatów otwarto okna i uczestnicy zmierzyli się z wyjściem na zewnątrz.

Najlepsza sprawa to atmosfera – mówi Tomek, jeden z uczestników warsztatów. – Wiesz, kontakty, okazja do pogadania z ludźmi z branży. To się ceni. Na następne też wpadam. Warsztaty zostały zorganizowane we współpracy z Organizacją Techników Dostępu Linowego (OTDL). Każdy uczestnik otrzymał certyfikat i wpis do logbooka.

Warsztaty AKADEMIA TOTEM to cykliczne przedsięwzięcie, które za cel stawia sobie poprawę bezpieczeństwa pracy i profesjonalizację kadr techników dostępu linowego. Pomysł zrodził się w 2015 roku. Od tego czasu jest rozwijany we współpracy z naszymi kursantami.

img_4
Train nowWork later